School Bazaar

Κατηγορία: 2022-2023, Εκδηλώσεις

Στα πλαίσια των δράσεων διάχυσης καλών πρακτικών, οι μαθητές του σχολείου μας στο πνεύμα των Χριστουγέννων

πρόσφεραν παιχνίδια, παλιά βιβλία που έχουν διαβάσει, επιτραπέζια παιχνίδια, διακοσμητικά στο σχολικό παζάρι,

όπου αγοράστηκαν από άλλους μαθητές με σκοπό να συγκεντρωθούν χρήματα για τον οργανισμό “Χαμόγελο του Παιδιού”.

Ταυτόχρονα όσοι μαθητές ήθελαν έλαβαν μέρος στο διασκεδαστικό παιχνίδι γεωγραφίας “Βρες τον Νομό και την Πρωτεύουσά του”

με δώρο ένα επιτραπέζιο παιχνίδι για τον νικητή (δωρεά του βιβλιοπωλείου ΓΡΑΜΜΗ).

Μετά την ολοκλήρωση της δράσης και την αποστολή των χρημάτων στον οργανισμό, το “Χαμόγελο του παιδιού” έστειλε στο Σχολείο μας έπαινο και ευχαριστήρια επιστολή για τη συμμετοχή και τη δωρεά μας, καθώς και απόδειξη για τα 376,00 Ευρώ που συγκεντρώσαμε και αποστείλαμε.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν για την προσφορά τους.

Υπεύθυνοι δράσης:

Μπέρτσου Μαριάννα